דיני ממונות -ליווי של טוען רבני בתיק ממונות

דיני ממונות הוסדרו בחוק האזרחי במערכת חוקים המונה 26 חוקי יסוד הכלולים בהצעת חוק דיני ממונות. מערכת החוקים הזו החליפה את החקיקה הישנה מימי הבריטים שהתבססה על המג'לה המוסלמית והחקיקה הבריטית, והיא נערכה בידי משפטנים ישראלים בכירים במשך מספר שנים. אולם, החוק מסדיר את מעמד בתי הדין הרבניים לדון בדיני ממונות במקביל לבתי המשפט. בבתי הדין ניתן פסק הדין הממוני על פי החוק העברי, ותוקף סמכותו נגזר בדרך כלל מכוח חוק הבוררות, כאשר בית הדין מחתים את המתדיינים טרם תחילת הדיון על כתב בוררות.

משרד טוענים רבניים אברמוב בושריאן צברו נסיון רב במהלך השנים בתיקי ממונות בבתי הדין ובהליכי בוררות, ומייצגים בעלי דין גם בתיקים מורכבים ביותר, במומחיות ובהצלחה.

למה ללכת לבית דין ולא לבית משפט

יש הבוחרים לגשת לבית דין ולא לבית משפט מטעמי דת, היות ועל פי החוק העברי יש לגשת תחילה לבית דין יהודי הפוסק על פי התורה ורק במקרה שהצד השני אינו מוכן לגשת לבית הדין מתירים לו לגשת לערכאות הציבוריות. אבל יש גם רבים הבוחרים בדין תורה במקום דיון בבית המשפט פשוט משום שזה משתלם יותר. בית הדין בשונה מבית המשפט נוקט בגישת ההלכה כי "דין פרוטה כדין מאה", בית המשפט לעומתו מעיין בתביעה רק בתנאי שיש בה עילה שאדם סביר היה תובע, כלומר במידה והיא קטנה מסבירות רשאי בית המשפט לזכות את הנתבע. וזו רק דוגמא את להבדלים שעשויים לשחק לטובת אי מי. חשוב לגשת ליעוץ אצל טוען רבני מקצועי, לספר לו את סיפור התביעה ולהתייעץ איתו, ישנם בהחלט מקרים בהם החוק העברי יעמוד לצד התובע הרבה יותר מהחוק הישראלי.

מהו התוקף החוקי של פסק דין רבני?

בית דין רבני אינו רשאי להטיל סנקציות ודומיהם על נתבע, אולם בית המשפט מתקף פסקי דין רבניים, כלומר, ככל והתובע מעוניין להעניק תוקף משפטי להכרעת בית הדין הרבני, ביכולתו להגישו בפני בית המשפט, וזה יאשרר אותו בלי עיון. באמצעות אישור זה תהיה אפשרות לחייב את בעל הדין להיכנע לפסק.

אם אתם מעוניינים להגיש תביעה, או אם הגישו נגדכם תביעה בבית דין, פנו עוד היום לאברמוב בושריאן משרד טוענים רבניים, ותקבלו יעוץ ראשוני מקצועי חינם והצעה משתלמת לליווי איכותי עד להצלחה.

בשונה מדיני משפחה בהם מורשה רק בית הדין הרבני לפסוק, דיני ממונות ברמת העיקרון נתונים לפסיקת בית המשפט האזרחי, אולם החוק מאפשר למעוניינים בכך לגשת לבית דין רבני או בית דין צדק רגיל, הפוסקים לפי החוק העברי, ולקבל אצלם את פסק הדין, זאת לרוב מכוח חוק הבוררות. יש מקרים רבים בהם משתלם מאד לגשת דווקא לבית הדין הרבני ולא לבית המשפט ולפנות אל טוען רבני דיני ממונות, בגלל ההבדלים בין מערכת החוק האזרחי להלכות הפסיקה העברית. לפעמים הפסק המיטיב ביותר עם בעל הדין יתקבל במערכת החוק העברי. משרד טוענים רבניים אברמוב בושריאן מגיש שירותי ייצוג וליווי משפטיים בבתי הדין בכל הארץ במקצועיות ובאכפתיות, ומכיר לעומק את ההליכים המשפטיים הכרוכים בכך.

בגלל הספרות היהודית הענפה בתחומי הפסיקה ההלכתית, עובדה שאין לה אח ורע בשום מערכת פסיקה בעולם, נוצרו גישות שונות בפסיקה, כולם על פי ההלכה. כל בית דין הולך על פי גישה מסוימת אחרת, בדרך כלל על פי הרב לאורו הוא פוסק. כך שיש משמעות לבחירת בית הדין בו יתקיים הדיון, ולפעמים יש משמעות אפילו להרכבים בהם הוא יתבצע. כדי לבחור בית דין שבו יוכל הלקוח להשיג את מירב התוצאות המקוות, יש להתייעץ עם טוען רבני דיני ממונות מנוסה המכיר לעומק את השיטות ואת בתי הדין. חשוב לדעת שלאחר שחותמים על כתב הבוררות המעניק לבית הדין את הזכות לפסוק במשפט- אין אפשרות חוקית והלכתית לחזור מההסכמה, ולכן חשוב מאד לעשות את הבירורים וההתייעצויות לפני שנוקטים בצעד מעשי

מה מועיל טוען רבני דיני ממונות

בכל דיון ממוני המוגש לבית דין, למשל בנושאי ירושה וצוואה, סכסוכי שכנים או שותפויות, ושאר תביעות ממוניות שיש לאדם על חברו, על פי החוק העברי הנתבע הוא הקובע את מושב בית הדין בו הוא מעוניין להתדיין, על כן, טוען רבני דיני ממונות צריך להיות מקצועי ויעיל כדי להוציא את התועלת המקסימלית עבור מרשו בתחומי בית הדין שנקבע לו בלי אפשרות בחירה. אמנם קיימת אפשרות לעיתים להרכיב בית דין הכולל דיין אחד לכל צד בתוספת דיין נוסף אותו בוחרים שני הדיינים יחד, אולם לא בכל מקום זה אפשרי, ובכל מקרה הייצוג של הטוען הרבני הכרחי עבור הגשת הטענות באופן מקצועי שיתאים לשפה ההלכתית העברית ויעלה את הסבירות להתקבלותן בקלות.

אברמוב- בושריאן משרד טוענים רבניים בתחום דיני ממונות

טוען רבני דיני ממונותמשרד טוענים רבניים אברמוב בושריאן מציע לכם את שירותיו המקצועיים בתחומי ממונות בכל בתי הדין בארץ. אם אתם חשים אבודים מול המערכת המשפטית בפניה אתם ניצבים, פנו עוד היום אלינו ותקבלו את המענה הטוב ביותר עבורכם. ליצירת קשר עם טוען רבני יצחק בושריאן התקשרו – 0527681633.  ליצירת קשר עם טוען רבני ישראל אברמוב  התקשרו – 0525921919

תוכן עניינים

מאמרים נוספים מרחבי האתר

עילת בגידה מצד האישה – מהי עמדת בין הדין הרבני

בית הדין הרבני מתייחס בחומרה רבה לבגידה של אישה בבעלה. במקרה ויש הוכחה מוחלטת לבגידה של האישה, בני הזוג מחויבים להתגרש גם אם החליטו לסלוח זה לזו, והבעל לא צריך לשלם את דמי הכתובה. כאשר אחד מבני הזוג טוען לעילת בגידה, בתי הדין הרבניים מקפידים על בדיקה מעמיקה והוכחה חד משמעית לקיומה של בגידה. איך מוכחת בגידה ברבנות? האם הדין במקרה של אישה חילונית זהה למקרה של אישה דתית? הכל בכתבה הבאה.

קרא עוד »

בית הדין הרבני גירושין

כאשר מגישים לשולחן בית הדין הרבני גירושין , עומדים בפני המגישים הליכים סבוכים ולא פשוטים. יחד עם כל העומס הרגשי הכרוך בנושא, רבים חשים אבודים

קרא עוד »
×

שלום

צור קשר איתנו כאן או שלח מייל ל: office.toenrabani@gmail.com

× שלום ! כיצד נוכל לעזור לך?