חלוקת רכוש בגרושין

חלוקת רכוש בגירושין בית דין רבני

חלוקת רכוש לפני גירושין בין בני זוג היא הליך לא קל טכנית ונפשית, כל צד מעוניין לקבל את מלוא רכושו ובתווך לפעמים נמצאים גם הילדים, יש צורך באיש מקצוע בעל רגישות ומיומנות גבוהה בנושא כדי לנהל את הדיון  על כך.
חלוקת רכוש בגירושין עשויה להיות באמצעות דיוני גישור אצל עורך דין או טוען רבני מנוסה בתחומים אלו, אבל במרבית המקרים לא מצליחים בני הזוג להגיע להסכמות, וניגשים לדיון בגוף המוסמך לכך- בבית הדין הרבני. 

הדיונים בנושא חלוקת הרכוש

בית הדין הרבני מנהל את הדיונים ואת מערכת הפסיקה בכללותה על פי החוק העברי, ובהתאם לכך גם חלוקת הרכוש בגירושין בית דין רבני מבצע בין בני הזוג בהתאם לחוק העברי, כך שהחקיקה האזרחית בכנסת ישראל לא תהיה רלוונטית בתחום זה.
משרד טוענים רבניים אברמוב בושריאן מציע שירותי גישור ובוררות לזוגות המעוניינים בכך ומעניק ליווי וייצוג מקצועיים למתדיינים בבית הדין הרבני.

טוען רבני

מהם הסכנות בחלוקת רכוש בגירושין

בתחילת הליך גירושין נדרש כל זוג לעבור תהליך גישור ביחידת הסיוע, דרישה זו קבועה בחוק והיא שירות חינמי המיועד להשכנת שלום בית, בדרך כלל מדובר בהליך הלוקח חודשיים לכל הפחות, אשר לרוב נכשל. אבל את ההליך הזה פעמים רבות מנצל בן זוג להעברת רכוש על שמו ופעולות נוספות שעלולות לפגוע בזכויות הרכוש של בן זוג תמים או ישר יתר על המידה. בכל מקרה ובלי קשר להליכי הגישור, תמיד קיימים סיכונים כאלו של כל מיני צעדים שעלול בן זוג לעשות מאחורי גבו של השני, ויש צורך בערנות גבוהה ובליווי צמוד של טוען רבני מקצועי כדי להגיב נכון, לזהות סיכונים ולפעול בהתאם. חשוב לדעת שבדיני משפחה יש לבית הדין הרבני סמכות מלאה לפעולות כולל הטלת סנקציות על בן זוג שפועל שלא כדין.

הליך חלוקת רכוש בגירושין בבית דין רבני

ישנו התחשיב הכללי של הרכוש המשותף, ויש נידונים רבים כמו במקרה בו בת הזוג אינה עובדת אולם בזכות תחזוקת הבית והילדים שבאחריותה יכול בן הזוג לעבוד, או מקרה בו ישנו מוניטין שגם הוא צריך להתחלק בשווה בין בני הזוג, השכלה שרכש אחד מבני הזוג ועוד נקודות שונות, שזקוקות לטוען מקצועי שיביא את לקוחו בפני הרכב בית הדין באופן הטוב ביותר שיתקבל על דעתם של הדיינים ויעניק את פסק הדין הנכון והמשתלם ביותר.

אברמוב בושריאן משרד עורכי דין מציע ללקוחותיו שירותים מקצועיים בעלי גב של שנות וותק והצלחות אינספור.
צרו קשר מידי באתר או בטלפון – 052-7681633
ונחזור אליכם עם יעוץ ראשוני חינם ושירות מסור במחיר משתלם ביותר.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים מרחבי האתר

מתי בית הדין הרבני מחייב את הבעל לשלם מזונות אישה?

רוב הזוגות הנישאים לא באמת מבינים מה כתוב בכתובה, ומהן ההתחייבויות הנגזרות מהמסמך הכתוב בארמית עתיקה, אך בפועל יש לכתובה השלכות כלכליות משמעותיות על התא המשפחתי. אחת מההתחייבויות שהבעל מתחייב לאישה בכתובה הן מזונות אישה. במקרים מסוימים, כאשר הבעל או האישה עוזבים את הבית המשותף, הבעל מחויב לשלם לאשתו מזונות אישה. באילו מקרים יפסקו הדיינים מזונות אישה ובאילו מקרים יסרבו? כל הפרטים בכתבה הבאה.

קרא עוד »

העתקת מקום מגורי הגרושה יחד עם ילדיה

במקרים רבים, לאחר שנקבעו זמני השהות של ההורים, רוצה הבן זוג המשמורן (בדרך כלל האם) להעתיק את מקום מגוריה ולעבור לעיר אחרת.
מה קובעת ההלכה אם ההורה המשמורן מעוניין להעביר את כתובתו לעיר אחרת, רחוקה יותר? האם היא יכולה לעבור עם הילדים ולהרחיק אותם מאביהם?
בסוף המאמר תוכלו ללחוץ על קישור למאמר המלא עם מבחר פסקי דין נבחרים.

קרא עוד »
×

שלום

צור קשר איתנו כאן או שלח מייל ל: office.toenrabani@gmail.com

× שלום ! כיצד נוכל לעזור לך?